ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7596088
*
nr 759 6088
Spegel
förgylld, höjd: 172
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2012
kl 19:40:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 10:11:49
1
500 kr
20/5 11:32:27
2
350 kr
21/5 17:01:33
3
500 kr
21/5 17:07:44
4
550 kr
21/5 17:47:55
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 759 6088
Spegel
förgylld, höjd: 172
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 10:11:49 | 1 | 500 kr |
20/5 11:32:27 | 2 | 350 kr |
21/5 17:01:33 | 3 | 500 kr |
21/5 17:07:44 | 4 | 550 kr |
21/5 17:47:55 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32